Roma’da Havalimanlarından Şehir Merkezine Nasıl Ulaşılır?

Roma’da Havalimanlarından Şehir Merkezine Nasıl Ulaşılır?

Roma ‘da Fiumicino ”Leonardo Da Vinci” ve Ciampino olmak üzere 2 havalimanı bulunmaktadır.

Fiumicino / Leonardo Da Vinci Havalimanı’ndan Şehre Ulaşım.

1 ) Leonardo Express Treni İle;

Ana binadan dışarı çıkıp binaya sırtınızı verecek şekilde durduğunuzda tren istasyon hemen hemen saat yelkovanının 5 geçiyor pozisyonunda bulunmaktadır. Tren için biletinizi internet vasıtasıyla satın alabileceğiniz gibi, durakta mevcut gişeden yada Tren Italia makinalarından da tedarik edebilirsiniz. Bilet fiyatı 14 Euro olup yaklaşık yolculuk 30 dakika kadar sürmektedir.Biletinizi trene binmeden önce validate etmeniz gerekmektedir, cezası 40 Euro’dur.www.trenitalia.com adresinden daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

2 ) Terravision Otobüsleri İle;

Ana binadan dışarı çıkıp binaya sırtınız verecek şekilde durup sağa doğru terminal binası dibinden yürüdüğünüzde kısa bir süre sonra Terravision Otobüsleri kalkış ve bilet satış noktasına ulaşacaksınız. Bilet fiyatı İnternette 4, gişede 6 Euro olup bu otobüs Termini tren istasyonuna kadar gitmektedir.

3 ) FM1 Tren Hattı İle;

Eğer Roma merkez tren istasyonu Termini’ ye değil de Trastevere, Ostienze, Tiburtina duraklarına yakın bir noktaya gidiyorsanız FM1 Hattını kullanabilirsiniz. Fiumicino – Tiburtina arası 50 dakika kadar sürmekte olup bilet fiyatı 8 Euro’dur.

4 ) SIT Airport Bus İle.

Eğer Vatikan yakınlarında bir noktaya gidiyorsanız SIT Airport Bus kullanmanız çok daha mantıklı olacaktır. Bu otobüs Fiumicino’ dan kalkıp Vatikan’dan geçip Termini’ ye gelir. Yolculuk başlangıç bitiş noktası arası 60 dakika kadar sürmekte olup ücreti 6 Euro’dur.

5 ) TAM Airport Bus İle.

Ostiense’ ye uğrayarak Termini’ ye ulaşır. Yolculuk 60 dakika kadar sürer. Fiyat 5 Euro ‘dur.

Ciampino Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım.

İstanbul’dan Roma’ya uçuş yapan tüm firmalar Fiumicino / Leonardo Da Vinci Havalimanına inmektedir. Rynaair,Easyjet gibi charter firmaları ve bazı ülke içi uçuşlar için Ciampino Havalimanı kullanılmaktadır.

Şehre ulaşım için Terravision Otobüsleri hizmet vermekte olup Ciampino Havalimanı’ndan Termini’ ye ulaşım 40 dakika kadar sürer. Bilet fiyatı 6 Euro’dur.

Özel transfer talepleriniz için ise buradan ve buradan faydalanabilirsiniz.

Not : Bu ulaşımlarda Roma Pass kartı geçerli değildir.Roma’yı Roma Pass ile keşfedin isimli yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

2 cevaplar
  • Teoman Can Tamtürk
   Teoman Can Tamtürk says:

   Hale Hanım, çok teşekkür ederim. Beğenmiş ve faydalı bulmuş olmanıza çok sevindim. Önerilerinizi de ”özel transfer isteği olanlar buralardan faydalanabilirler” diye yazımın sonuna ekledim. Bu katkınız için de ayrıca teşekkürler.Bilgi paylaşılmaz ise bir manası kalmıyor.
   Sevgiler.

   Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir